רפואת עיניים בהתאמה אישית

ד״ר לוינגר

מרפאת עין יבשה
טיפול בעיניים יבשות בטכנולוגיית ה- IPL

העיניים יבשות?
ייתכן ואתם סובלים מתסמונת העין היבשה

מדובר במחלה שכיחה, שקיימת בכ-20-15% מהאוכלוסייה , ובה נגרמת ירידה בייצור הדמעות או חוסר יציבות שלהן כך שהן מתאדות מהר מדי משטח פני העין.

כתוצאה מכך העין מתייבשת ומופיעים סימפטומים של כאב, צריבה, עייפות בעיניים, תחושה של חול בעיניים, העיניים מגורות ואדומות והראייה נעשית מטושטשת.

הסיבות ליובש בעיניים הן רבות ומגוונות, אך הסיבה השכיחה ביותר היא פגם בתפקוד הפרשת השכבה השומנית מהבלוטות המצויות בשולי העפעפיים ליד הריסים.

טיפול בעין יבשה באמצעות IPL

הפתרון החדשני והמתקדם ביותר לטיפול ביובש בעין. 

הטיפול מבוסס על הבזקי אור ממוקדים, אשר מגרים את בלוטת המייבומיאן (זה שמן המקצועי) לייצר דמעות בצורה יעילה יותר כך שלא יתאדו מהר משטח פני העין.

ההבזקים מפחיתים את הדלקת בבלוטה ואת גדילת החיידקים העוריים וגם מחממים את העפעפיים ובכך מאפשרים להסיר את השומנים החוסמים את בלוטות המייבומיאן.

ליצירת קשר
טלפוני:

למידע נוסף על ההליך הטיפולי ו/או תיאום פגישת יעוץ:

מכשור וציוד מתקדם

ניתוחי עיניים ובדיקות עיניים מורכבות, המבוצעות בשימוש המכשור והציוד הטכנולוגי החדשני ביותר כולל לייזר

033 - InsuranceCreated with Sketch.

הסכמי מימון

השירות בעלות פרטית ובהסכמים עם חברות הביטוח בלבד

נבחרת רופאים מומחים

נבחרת רופאי עיניים המשמשים כמנתחים בכירים בבתי החולים המובילים בישראל

מידע על תסמונת העין היבשה

הדמעות שלנו מורכבות משכבה שומנית שמופרשת מבלוטות שנמצאות בקצה העפעפיים ומונעת את אידוי הדמעות, ושכבה מימית- מוקוזית. מכלל הסיבות ליובש- הסיבה השכיחה ביותר היא פגם בתפקוד הפרשת השכבה השומנית מהבלוטות המצויות בשולי העפעפיים ליד הריסים. כתוצאה מכך יש אידוי מוגבר של השכבה המימית של הדמעות. במצב זה פתחי הבלוטות סתומים ע"י פקק של שומן שהצטבר בבלוטה וגורם לתגובה דלקתית מקומית בעפעפיים עם אודם וקשקשת.

הטיפול הנוכחי בפגם בתפקוד בלוטות אלו הוא טיפול ממושך וכרוני שכולל ניקוי יום-יומי של העפעפיים, קומפרסים חמימים ומסאז' בשילוב עם טיפול אנטיביוטי ו/או סטרואידלי מקומי לעיניים ולעיתים גם עם טיפול אנטי דלקתי סיסטמי בכדורים. ניתן גם לבצע פתיחה מכנית של הבלוטה הסתומה ולנסות להוציא ממנה את השומן החסום. טיפולים אלו מספקים הקלה סימפטומטית חלקית בלבד כי המחלה היא כרונית ולעיתים עמידה לטיפול.

השלב הראשון של הטיפול הוא ניקוי העור שסביב העין מאיפור ומלכלוך ולאחר מכן המטופל מרכיב מגני עיניים על העפעפיים. בשלב השני מורחים על עור הלחי סביב מגן העיניים ג‘ל שקוף וממקמים עליו את המכשיר, שמשדר סדרה של הבזקי אור ישירות לבלוטות המייבומיאן. בתום ההליך, לאחר ההורדה של מגני העיניים, הרופא לוחץ על בלוטות המייבומיאן שבעפעפיים כדי להסיר את השומנים שחוסמים אותן ולהגביר את הפרשת השכבה השומנית. במרבית המקרים מורגשת הקלה תוך מספר ימים לאחר הטיפול הראשון.

השפעת הטיפול היא מצטברת וכדי ליהנות מתוצאות מקסימאליות לפרקי זמן ארוכים, נדרשת סדרת טיפולים. מספר הטיפולים משתנה לפי חומרת המצב, אך בממוצע נדרשים 5-3 טיפולים במרווח זמן של 4-3 שבועות בין הפגישות. עם התקדמות המפגשים חל שיפור בייצור הדמעות וההשפעה מחזיקה מעמד לחודשים רבים ואפילו לשנים. יתכן ובהמשך יהיה צורך בטיפולים נוספים על מנת לשמור על פעילותן התקינה של בלוטות המיבומיאן.

במחקרים רבים שפורסמו בספרות המדעית ראו שהטיפול ב-IPL גורם לשיפור משמעותי בסימפטומים ובסימנים של היובש העיני וששביעות הרצון של המטופלים הייתה %92-88 .

הטיפול בטוח ואינו כואב, תיתכן אי נוחות קלה וצריבה. אצל 15% מהמטופלים יתכן אודם עורי בעפעפיים לאחר הטיפול, שחולף תוך זמן קצר. הטיפול אסור לנשים בהריון או מניקות, לאנשים עם סרטן עור בעברם ולאנשים הנוטלים תרופות פוטוסנסיטיביות שהן תרופות שבעת השימוש בהן אסור להיחשף לשמש.

אז במקום לסבול, להוציא מאות שקלים בחודש על תחליפי דמעות ולהישאר מתוסכלים, פנו אלינו למרכז רפואי מעיין המתמחה ברפואת עיניים, מבית ד"ר לוינגר מדיקל. אנו מציעים אבחון אישי ומדויק של הסיבות ליובש תוך שימוש במכשור מתקדם וטיפול חדשני המותאם למטופל.

פרופ' מייקל מימוני

יו"ר חוג הקרנית של איגוד רופאי העיניים בישראל, רופא בכיר במחלקת עיניים בקריה רפואית רמב״ם ומרצה בכיר בפקולטה לרפואה של הטכניון.

פרופ' מימוני השתתף בתוכנית היוקרתית "עתידים" וזכה בפרס מתמחה מצטיין של כל מחזורו מטעם איגוד רופא העיניים הישראל עבור הישגיו הכירורגיים, הקליניים והמחקריים. פרופ' מימוני עבר השתלמויות במרכזים רפואיים מובילים באירופה וזכה בפרסים ומלגות מטעם האיגוד האירופאי לקטרקט וניתוחי רפרקציה ומטעם האיגוד הבין-לאומי לניתוחי רפרקציה.

קראו עוד על פרופ' מייקל מימוני »

פרופ' מייקל מימוני
מנהל שירות העין יבשה במחלקת עיניים בקריה הרפואית רמב"ם ומרצה קליני בכיר בטכניון, סיים את לימודי הרפואה באוניברסיטת תל-אביב בהצטיינות.

פרופ' מימוני ביצע תת-התמחות כירורגית במשך שנתיים במרכז מוביל עולמי, באוניברסיטה של טורונטו בתחום של מחלות פני שטח של העין, השתלות קרנית, ניתוחי קטרקט והסרת משקפיים בלייזר.

במהלך תקופה זו רכש מיומנויות ושיטות ניתוחיות חדשניות ומתקדמות ונבחר בתור הכירורג, החוקר והקלינאי המצטיין של מחזורו בטורונטו על ידי הקולגות שלו.

עבודה מחקרית
עד כה פרסם מעל ל200 מחקרים מקוריים בספרות המקצועית ומשמש כעורך וסוקר עבור עשרות עיתונים מדעיים בתחומים של יובש בעיניים, השתלות קרנית, ניתוחי קטרקט והסרת משקפיים בלייזר.

בעבור עבודתו המחקרית זכה במספר פרסים ומלגות לאומיות ובין-לאומיות. פרופ' מימוני מציג ומשתתף באופן פעיל בכנסים בינלאומיים ופועל כמרצה מוזמן בתחומי מקצועו וכמשתתף בהוראת סטודנטים ומתמחים ברפואת עיניים בארץ ובעולם.

ד"ר לוינגר - המרכז הרפואי חיפה (מעיין)

ליצירת קשר
טלפוני:

למידע נוסף על ההליך הטיפולי ו/או תיאום פגישת יעוץ:

דילוג לתוכן