;

רפואת עיניים
בהתאמה אישית

ד״ר לוינגר מדיקל

ניתוח קטרקט עושים אצל
המומחים של ד"ר לוינגר מדיקל
ד”ר לוינגר מדיקל הינה הקבוצה הרפואית הפרטית הגדולה בישראל בתחום ניתוחי העיניים. הקבוצה כוללת מעל ל-100 מנתחי עיניים בכירים בבתי החולים ברחבי הארץ, המתמחים בניתוחי עיניים מורכבים, כולל ניתוח להסרת קטרקט (ירוד), קטרקט משני וקטרקט בלייזר, ניתוחי רשתית, ניתוחי קרנית והשתלת עדשות מיוחדות.
הניתוחים מבוצעים במרכזים הרפואיים של' 'ד"ר לוינגר מדיקל' בתל אביב, ירושלים, חיפה, ראש פינה ובאר שבע, תוך שימוש במכשור ובציוד הטכנולוגי המתקדם והחדשני ביותר, בדרגת בטיחות גבוהה עם דיוק מרבי במיקום העדשה. בטרם כל ניתוח מבוצע אבחון מדויק, מקצועי ומותאם אישית למטופל על ידי הרופא המנתח.

ליצירת קשר
טלפוני:

למידע נוסף על החזרים ו/או תיאום פגישת יעוץ עם מנתח קטרקט מומחה:

פריסה ארצית​

מרכזים רפואיים מתקדמים עם זמינות תורים גבוהה בתל אביב, חיפה, ראש פינה, ירושלים ובאר שבע

נבחרת רופאים מומחים

מעל ל-100 רופאי עיניים המשמשים כמנתחים בכירים בבתי החולים המובילים בישראל

מכשור וציוד מתקדם

ניתוחי עיניים ובדיקות עיניים מורכבות, המבוצעות בשימוש המכשור והציוד הטכנולוגי החדשני ביותר כולל לייזר

033 - InsuranceCreated with Sketch.

הסכמי מימון

בעלי הסכמים עם קופות החולים וחברות הביטוח לניתוחי קטרקט

מענה 360 – בדיקות, צילומים ומיפוי ראייה

בדיקות OCT, מיפוי ראייה, ביומטריה וצילומים נוספים - הכל במקום אחד

הרופא שבודק הוא הרופא שמנתח

הרופא המנתח נבחר על ידך והוא זה שילווה אותך לאורך כל התהליך

מידע למטופלים

התכונות הביולוגיות החשובות של עדשת העין הן שקיפותה (בכך היא דומה לעדשה של מצלמה) וגמישותה. תכונות אלה מושגות הודות למנגנון תאי מורכב, המאפשר לשמור על רמת מים קבועה בתוך העדשה. עם השנים מאבדת העדשה משקיפותה ונעשית עכורה. עכירות זו ידועה בשם “קטרקט” או “ירוד” וגורמת לטשטוש בראייה. הירידה בראייה היא הדרגתית ובדרך כלל מתרחשת בשתי העיניים, אך לא באותה חומרה ולא באותו קצב.
המחלה מופיעה לרוב בגילאי 55-65 , כאשר כ 40%- מבני 60 ומעלה סובלים מקטרקט.
עוד סימן שעשוי להופיע הוא שינוי מהיר במספר למרחק. בסוגים אחרים של קטרקט (עכירות בחלק האחורי של העדשה) ייתכן סנוור מאור השמש או מפנסי המכוניות בלילה. במקרים אחרים עלול הקטרקט להופיע כדלקת תוך-עינית ואילו קטרקט מולד מתבטא אצל היילוד באישון לבן.

הטיפול בקטרקט

ניתוח קטרקט מסורתי

קטרקט
עין רגילה
הוסף טקסט מרחף כאן
עדשה
טבעת עכורה
עדשה
אישון
קשתית
קרנית

הטיפול המומלץ במחלה הוא ניתוח שכיח וקצר יחסית במסגרתו מוציאים את העדשה העכורה ומשתילים עדשה מלאכותית שקופה במקומה, שנשארת בעין לצמיתות. הודות לטכנולוגיה המודרנית, ניתוח הקטרקט אינו מצריך אשפוז. הניתוח מתבצע בהרדמה מקומית באמצעות טיפות עיניים ובחדרי הניתוח שלנו נמצא גם מרדים שעוקב אחר שלומו של המטופל.
הניתוח מבוצע בשיטת “פאקו-אמולסיפיקציה” המתקדמת. מכשיר אולטרה-סאונד זעיר מסיר את העדשה העכורה דרך פתח זעיר של 2 מ”מ, דרכו שואבים את העדשה העכורה. העדשה המלאכותית החדשה מחליפה את העדשה הטבעית ונשארת בעין לצמיתות. שיטת “פאקו” משפרת את הראייה בתוך זמן קצר, מקצרת באופן משמעותי את הניתוח והחזרה לשגרה מידית. שיעורי ההצלחה של הטיפול בשיטה זו גבוהים, הודות לטכנולוגיה המתקדמת ולניסיון הרב של הרופאים המומחים ושל הצוות המיומן ברשת ‘עיניים’.

שיטה ניתוחית לטיפול בקטרקט, המבוצעת באופן בלעדי במרכזים הרפואיים של קבוצת ד״ר לוינגר מדיקל. ניתוח קטרקט בלייזר מבוצע באמצעות מכשיר הלייזר המתקדם בעולם, אשר מאפשר למנתח להשיג דיוק מרבי ביצירת הפתח בקופסית העדשה וביצירת פתחי הכניסה בקרנית, בהתאם לקימור הקרנית.
בנוסף, בשיטת הלייזר, מתאפשר בניתוח אחד לפתור שלוש בעיות בראייה: הסרת קטרקט, תיקון תשבורת הראייה (המספר) ותיקון אסטיגמציה (צילינדר). כמו כן, משיג הפחתה משמעותית בפגיעה בתאי האנדותל שבקרנית אשר מקטינה את הסיכון להתפתחות בצקת בקרנית לאחר הניתוח. בנוסף דרגת הדיוק והבטיחות גבוהות במיוחד.
בדומה לניתוח קטרקט מסורתי, גם בקטרקט בלייזר ניתן להשתיל את כל סוגי העדשות המתקדמות: עדשות טוריות לתיקון אסטיגמציה ועדשות מולטיפוקליות, אשר פותרות לרוב את הצורך הן במשקפי קריאה והן במשקפיים לרחוק, לאחר ניתוח להסרת קטרקט. ניתוח בשיטה זו כמו הניתוח המסורתי, מתאים לסובלים מקטרקט בעקבות השינויים שחלים בעדשת העין מפאת גיל מבוגר וכן לצעירים הסובלים מקטרקט בעקבות חבלה בעיניים או טיפול תרופתי.

יש מספר סוגים של עדשות:

אלה העדשות הנמצאות כיום בשימוש נרחב בקרב האוכלוסייה.

עדשות מתקדמות בעלות מבנה שנועד לתקן צילינדר קיים. עדשות אלה מאפשרות לתקן לא רק מספרים גבוהים, כי אם גם צילינדרים גבוהים ובכך לשפר את איכות הראייה ולהקטין את התלות במשקפיים לאחר הניתוח.

הבשורה המהפכנית בניתוחי קטרקט בשנים האחרונות, היא השתלת עדשות מולטיפוקליות, אשר מספקות יכולת ראייה ברורה הן לרחוק והן לקרוב, בכל עין ולהפחית את התלות במשקפי קריאה לאחר הניתוח.

עדשות תוך-עיניות הן תוצר איכותי של הטכנולוגיה המתקדמת ביותר והיא מהווה את הפתרון הטוב ביותר למבקשים לעבור ניתוח קטרקט ורוצים לשפר את איכות הראייה ואת איכות חייהם.

עדשות חד מוקדיות

עדשה מלאכותית בעלת מוקד אחד אשר מתקנת את הראייה למרחק או לקרוב. כאשר מכוונים את העדשה המושתלת לראייה ברורה למרחק, לאחר הניתוח נזדקק למשקפי קריאה (לא נוכל להשתמש למשל בטלפון הסלולרי ללא משקפיים).
כאשר מכוונים את העדשה המושתלת לקרוב, לאחר הניתוח נזדקק למשקפיים למרחק (נהיגה טלוויזיה וכו’).

עדשות פרימיום

עדשות מולטיפוקאליות

הבשורה המהפכנית בניתוחי קטרקט וקטרקט בלייזרבשנים האחרונות, היא השתלת עדשות מולטיפוקאליות, אשר מספקות יכולת ראייה ברורה הן לרחוק והן לקרוב, בכל עין, ומפחיתות את התלות במשקפיים לאחר הניתוח.
העדשות המולטי-פוקאליות מתוכננות לאפשר ראייה ברורה למרחק ולקרוב בכל עין ולבטל את הצורך במשקפי קריאה לאחר הניתוח. כיום, ניתוחי קטרקט וקטרקט בלייזר מבוצעים דרך חתך זעיר וללא תפרים ויצירת העדשה נעשית על סמך חישוב מדויק באמצעות מכשור מתקדם. עדשה תוך עינית המושתלת בניתוח היא תוצר איכותי של הטכנולוגיה המתקדמת ביותר והיא מהווה את הפתרון הטוב ביותר למבקשים לעבור ניתוח קטרקט או קטרקט בלייזר ורוצים לשפר את איכות הראייה ואת איכות חייהם.

עדשות טוריות

למרות שקטרקט, קוצר ראייה או רוחק ראייה עשויים לבוא על פתרונם ע”י השתלת עדשה תוך-עינית רגילה מטופלים הסובלים במקביל גם מבעיה של אסטיגמציה (צילינדר), יזדקקו למשקפיים. הטכנולוגיה הטובה והמומלצת ביותר כיום לחולי קטרקט הסובלים גם מאסטיגמציה,היא השתלת עדשה TORIC IOL המאפשרת תיקון אסטיגמציה בצורה נוחה יותר למטופל, עם שעורי הצלחה גבוהים יותר. העדשה מפחיתה או מבטלת לחלוטין את האסטיגמציה הקרניתית ובמקביל מפצה על העדשה הטבעית. עדשה זו מקנה לחולה שיפור של איכות הראייה ומפחיתה את התלות במשקפיים.
יש לציין שבמקרים מסוימים (תלוי ברמת הצילינדר שנמדדה) חברות הביטוח מכסות גם עדשה טורית.

על מנת להפיק את המרב ולהגיע לתוצאה המיטבית בהשתלות עדשות פרמיום בניתוחי קטרקט ו/או קטרקט בלייזר, מומלץ מאד לבצע מספר בדיקות מעבר לנדרש בניתוח להשתלת עדשה רגילה.
בדיקות אלו משפרות משמעותית את תוצאות הניתוח ומותאמות בצורה אישית לכל מטופל. לאחר ביצוע הבדיקה ובהתאם לנתונים, יקבל המטופל את ההמלצה לסוג העדשה המתאימה במיוחד עבורו, כך תושתל במהלך הניתוח ותשפר בצורה מקסימלית את איכות חייו.

התאמת עדשות הפרימיום כוללת מספר בדיקות:

מטרת הבדיקה לשלול מצב בו יש כמות קטנה מידי או גדולה מידי של תאים, או תאים גדולים מידי או תאים בצורה לא תקינה, המהווים גורם סיכון להתפתחות בצקת בקרנית.
לספירת תאי האנדותל יש חשיבות באבחנה של מחלות עיניים מסויימות ומשמשת בין השאר למטרת הערכה.

בדיקת רפרקציה קובעת את המספר המדוייק ואת מספר ה׳צילינדר׳ (אסטיגמציה) של המטופל. נתונים מדוייקים אלו יביאו את המטופל לחדות ראייה מיטבית.

מדידה של השטח הטופוגרפי של הקרנית.

סריקת הרשתית ע”י מכשיר ה- OCT באמצעות קרן אור.

מדידת אורך גלגל העין לצורך חישובים של העדשה המושתלת.

ליצירת קשר
טלפוני:

למידע נוסף על החזרים ו/או תיאום פגישת יעוץ עם מנתח קטרקט מומחה:

הרופאים שלנו

ד"ר איתמר ישורון
ד"ר איתמר ישורון
מנהל שירות ניתוחי רשתית, בי"ח וולפסון
פרופ' יגאל רוטנשטרייך
פרופ' יגאל רוטנשטרייך
מנהל שרות מחלות תורשתיות, בי"ח שיבא
דר אורי אלבז
פרופ' אורי אלבז
מנהל מרפאת קטרקט ומקטע קדמי, בי"ח שניידר
קטרקט
ד"ר נורית מטלון
מנהלת יחידת רשתית, בי"ח כרמל
סרג'יו דוד סוצ'יאה
ד"ר סרג'יו סוצ'אה
אחראי תחום קטרקט וטראומה, בי"ח רמב"ם
קטרקט
ד"ר רנין שחאדה
אחראית תחום השתלות קרנית, בי"ח בני ציון
קטרקט
ד"ר אלי רוזן
מנתח קטרקט בכיר, בי"ח מאיר
קטרקט
ד"ר נועם ינקלוביץ
מנהל מרפאות חוץ, בי"ח סורוקה
קטרקט
ד"ר אנרי פיצ'חדזה
מנתח קטרקט בסיכון גבוה, בי"ח סורוקה
קטרקט
פרופ' אירית ברקת
מנהלת תחום הקרנית ומחלות זיהומיות, בי"ח שיבא.

מרפאות

תל אביב

מגדלי עזריאלי, מגדל המשולש
קומה 30

ירושלים

בניין שערי העיר, רח’ יפו 216 ,
קומות 5, 10

באר שבע

מגדל הרכבת יצחק בן צבי 10
קומה 14

חיפה

רחוב מרקוני 10 בניין הצ’ק סנטר
צ’ק פוסט קומה 3

יצירת קשר
טלפוני:

למידע נוסף על החזרים ו/או תיאום פגישת יעוץ עם מנתח קטרקט מומחה:

דילוג לתוכן