סורוקה

להחזיר את היופי לרגליים

המרפאה לטיפול בנימים, ורידים ודליות
מרכז רפואי "שבע עיניים"

סורוקה
במרפאה לטיפול בורידים ברגליים, במרכז הרפואי "שבע עיניים" צוות מומחים בתחום כירורגיית כלי דם, בעלי ניסיון עשיר בכל שיטות הטיפול המתקדמות. שיטת הטיפול מותאמת למטופל לאחר אבחון ע"י מומחה כלי דם ובהתאם למצבו הבריאותי הכולל. למרפאה הסדרים מיוחדים לבעלי ביטוחים רפואיים פרטיים וביטוחים משלימים של קופות החולים.

מידע למטופלים

מדוע מתרבים הורידים ברגליים?

ורידים מורחבים (דליות) ברגליים, מהווים בעיה אסתטית, אולם ברב המקרים, הופעתם מעידה על בעיה רפואית הקשורה באי ספיקה ורידית. הבעיה מאפיינת יותר נשים, אך גם גברים רבים סובלים מורידים בולטים.

הדם זורם בורידים מכיוון הגוף אל הלב ובדופנותיהם פועלים מסתמים חד כיוונים אשר מונעים חזרת הדם לכיוון הרגליים. וריד נעשה בולט ומורחב כתוצאה מאי ספיקה של מסתמי הוריד, שגורמת לכך שאין החזר יעיל של הדם כלפי הלב. כאשר מצטברת כמות גדולה של דם בורידים, נוצר לחץ על דופנותיהם, הם מתרחבים ועם הזמן הופכים יותר ויותר בולטים. תהליך זה פוגם במראה הרגליים ופעמים רבות גם גורם לכאבים, לגרד ואף לדלקות ולכיבים. כאשר הורידים מורחבים חש המטופל באי נוחות בעמידה, במזג אוויר חם ואצל נשים בזמן המחזור החודשי. זאת בנוסף לכאב וגירוד מקומי המלווים לעיתים קרובות בבצקות. תסמינים אלה הולכים ומחריפים עם הגיל, במיוחד אצל אנשים הסובלים מהשמנת יתר, וגורמים לירידה בתפקוד הכללי של הלוקה בה.

הסיבות העיקריות להיווצרותם של ורידים מורחבים ברגליים הם: תורשה, טיפול בהורמוני מין נשיים (גלולות), שינויים הורמונאליים אצל נשים, עודף משקל, עבודה הכרוכה בעמידה ממושכת וישיבה מרובה.

שיטות טיפול

הזרקת קצף לורידים (הטרשה)

בטיפול זה מוזרק חומר מטרש בהכוונת אולטרה-סאונד לווריד, במטרה לגרום לסתימתו, ובסופו של תהליך שאורך מספר שבועות עד חודשים (תלוי בגודל הדליות), גורם הטיפול לניוונו ולספיגתו של הוריד המורחב.

ככל שקוטר הוריד רחב יותר, כך נדרש ריכוז של חומר גבוה יותר ויש לחזור על הטיפול יותר פעמים- בין 3-5 טיפולים, אחת למספר שבועות. כל טיפול אורך כ- 20 דקות , אינו דורש הרדמה או טשטוש והחזרה לתפקוד מלא היא מיידית.

המטופל נדרש לגרוב גרב אלסטית למשך כשבוע ולהקפיד על הליכות. טיפול מסוג זה מתאים לטיפול בוורידים קטנים ובינוניים.

טיפול באמצעות קיטור

Hyperheated Steam Ablation או Steam Vein Sclerosis - s.v.s - הטיפול החדיש ביותר בתחום באמצעות קיטור (אדי מים בלחץ גבוה), אשר חדשנותו מתבטאת בכך שלראשונה, ניתן לטפל לא רק בווריד הראשי, אלא גם בורידים המפותלים והקטנים, זאת כמעט ללא חדירה אל הווריד המטופל.

זהו יתרון משמעותי שכן השכיחות לשטפי דם ולפקקת ורידית שטחית המתבטאת בהופעת גושים רגישים מתחת לעור, נמוכה מאד וכן הסיכוי להופעת כתמי פיגמנטציה על עור הרגליים מזערי.

הטיפול נחשב להרבה יותר עדין, קל ומהיר בהשוואה לטיפולים הקודמים והמטופל קם על רגליו מייד ומשוחרר לביתו כעבור כחצי שעה. מבחינת איכות הסביבה, הטכנולוגיה נחשבת באירופה לרפואה "ירוקה", מכיוון שהיא מבוססת רק על אדי מים. הטיפול מתאים לוורידי הספנה הגדול והקטן.

לייזר תוך ורידי או גלי רדיו R.F

שתי שיטות הפועלות על עיקרון דומה ומבוצעות בשיטה זעיר פולשנית, במסגרתה מוחדרת לווריד החולה מחט ודרכה מושחל סיב לאורך הוריד, הצורב את הוריד מבפנים. הפעולה מבוצעת בהרדמה מקומית והמטופל משוחרר לביתו כעבור כמחצית השעה ויכול לחזור לפעילות מלאה לאחר מנוחה קצרה של כיומיים.

גם במקרה זה נדרש המטופל לגרוב גרב אלסטית למשך כשבוע ולהקפיד על הליכות. הטיפול מתאים לוורידי הספנה הגדול והקטן מעל הברך.

"סטריפינג"

ניתוח כירורגי לשליפת וריד הספנה- זהו ניתוח מורכב המבוצע בהרדמה מלאה ומתאים למקרים הקשים. במסגרת הניתוח מבצעים 2 חתכים האחד באזור המפשעה והשני בשוק הרגל כדי להוציא את הוריד השטחי הראשי. בנוסף, דרך חתכים זעירים מוצאות דליות משניות.

ההחלמה לאחר ניתוח מסוג זה ארוכה יותר והחולה נדרש להשתמש בתחבושת אלסטית למשך כחודש ימים.

למידע נוסף
צרו קשר:

לתיאום פגישת יעוץ עם מנתח מומחה השאירו פרטים »

הרופאים שלנו

פרופ' סנדרו גבריאל

מנהל מחלקת כלי דם, בי"ח סורוקה

ד"ר גינזבורג ויקטור

מומחה בכירורגית כלי דם ומנתח

ד"ר גרינברג ג'ורג'

מומחה בכירורגית כלי דם ומנתח

שבע עיניים

באר שבע

כתובת המרפאה: מגדל הרכבת יצחק בן צבי 10 קומה 14
טלפון: 08-6267777
חניה: במגדל הרכבת בתשלום, חניון הרכבת ללא תשלום.
קווי מטרו-דן לתחנה המרכזית בבאר שבע, רכבת ישראל לסניף באר שבע – מרכז.

שבע עיניים נמצא מעל תחנת רכבת מרכז בבאר שבע מול קניון הנגב. הכניסה למגדל הרכבת מול אולם הינומה או ארגמן.

למידע נוסף
צרו קשר:

לתיאום פגישת יעוץ עם מנתח מומחה השאירו פרטים »

דילוג לתוכן